ul.Nowa 4/4 50-082 Wrocław
801 005 185

Lodówki średnie zużycie energii

Lodówki w dzisiejszych czasach specjalizują się nie tylko tym aby dobrze chłodzić, teraz na rynek wprowadza się ekskluzywne chłodziarko-zamrażarki, wyposażone w umieszczony na drzwiach ciekłokrystaliczny wyświetlacz, dzięki któremu sterowanie urządzeniem sprawia przyjemność.

Wszystkie te unowocześnienia są po to by dawać zadowolenie, aby lodówka była jak najmniej samoobsługowa. Niestety odbija się to średnim zużyciu. Lodówki pobierają około 300 wat, niestety im więcej w nich technologii tym więcej prądu pobierają, a to odbija się na naszych rachunkach za energię, a których powinniśmy oszczędzać.

Co mogą zaoferować lodówki. Przykładem jest sygnał wzrostu temperatury FrostControl, gwarantuje optymalną ochronę mrożonek. Wyłączany sygnał wzrostu temperatury alarmuje natychmiast, gdy temperatura w zamrażarce wzrasta do niepożądanego poziomu. To też FrostControl pomaga zachować jakość mrożonek po przerwie w dopływie energii elektrycznej.

Nowością nie są już w pełni elektroniczne modele, z wyświetlaczami LCD na drzwiach, które mają za zadanie precyzyjnie wskazywać temperaturę chłodzenia i mrożenia oraz dodatkowo pozwala na utrzymanie jej na stałym poziomie. Poprzez panel można sterować urządzeniem, sprawdzić czy należy je oszronić, zmniejszyć temperaturę a może przewietrzyć środek usuwając zapachy, jeśli lodówka daje takie możliwości. Nowoczesna komora BioFresh z systemem automatycznego rozmrażania z chłodzeniem powietrzem obiegowym. To dwie szuflady wykonane z najwyższej jakości przezroczystego tworzywa, wysuwane na szynach teleskopowych. Jedna z szuflad, nosząca nazwę DrySafe, wytwarza wprost idealne warunki do przechowywania różnego rodzaju mięs, ryb oraz produktów mlecznych. W szufladzie tej panuje klimat z niską wilgotnością powietrza oraz temperaturą niewiele powyżej 0°C.

Pozostałe udogodnienia w lodówkach to zastosowane system No-Frost, który w zależności od modelu przyjmuje różne nazwy.  Kostkarka Ice Maker z przyłączem na wodę z sieci i funkcją wyłączenia. Zapewnia ona automatyczny zapas lodu najlepszej jakoci w każdej sytuacji i praktycznie w dowolnej ilości. Zapas lodu wędruje z kostkarki do dwóch przezroczystych szuflad, gdzie jest przechowywany. Dzięki dwóm oddzielnym agregatom producent gwarantuje naprawdę precyzyjne chłodzenie i mrożenie.

Sprawdzajmy ile prądu pobiera lodówka przed zakupem, analizujmy etykiety elektroniczne. W przypadku lodówki to, że kosztuje więcej nie oznacza, że jej eksploatacja pozwoli nam zaoszczędzić na prądzie, aby oszczędzać na tego rodzaju kosztach zmień sprzedawcę energii.