ul.Nowa 4/4 50-082 Wrocław
801 005 185

Sprzęt lepszej klasy energetycznej a oszczędności

Jeśli chcemy obniżyć rachunki za prąd, to powinniśmy postawić na sprzęt charakteryzujący się możliwie najwyższą klasą energetyczną. Weźmy pod lupę, ile zostanie w naszej kieszeni, jeśli zdecydujemy się na pralkę wysokiej klasy energetycznej. Zazwyczaj urządzenia mają klasę energetyczną oznaczoną literą A – im urządzenie jest bardziej energooszczędne, tym więcej plusów znajdzie się przy tej literce.

Załóżmy, że pojemność naszej pralki wynosi 6-7 kg, pranie robimy średnio 3 razy w tygodniu – w skali roku daje nam to 156 cykli prania, zaś średnia cena za 1 kWh wynosi 0,56 zł.

Eko zawsze w modzie – trend na ekologiczne produkty elektroniczne

Moda na ekologię to trend coraz bardziej wpisujący się w nasze życie. Naturalne kosmetyki, ekologiczna żywność czy biodegradowalne torby na zakupy są dostępne od ręki w prawie każdym sklepie. Solarne produkty elektroniczne to propozycja dla osób, którym leży na sercu dbałość o środowisko.

Oszczędzamy energię elektryczną. Jakie urządzenia wybierać?

Rachunki za energię elektryczną potrafią nieraz nas niemiło zaskoczyć. Istnieje jednak kilka sposobów, które pomogą nam obniżyć opłaty. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wystarczy jedynie zmiana niektórych nawyków i przyzwyczajeń, aby zaoszczędzić w dłuższej perspektywie nawet kilkaset złotych.

Jakie technologie kryją się w pralkach?

Dzięki innowacyjnym technologiom wykorzystywanym w pralkach, nasze ubrania mogą dłużej wyglądać jak nowe i jednocześnie wolne od plam i zabrudzeń. Jakie technologie mogą polepszyć jakość i sam proces prania?

Idealna pralka, czyli jaka?

Idealna pralka to taka, która doskonale odnajdzie się w Twoim mieszkaniu niezależnie od jego wielkości, a jednocześnie pomieści cały załadunek prania w zależności od potrzeb domowników, nie zużywając przy tym ogromu prądu i hektolitrów wody.

Wodooszczędność – wada czy zaleta?

Ponad 70% z liczby badanych osób, chciałoby mieć w swoim domu sprzęt przyjazny dla środowiska. Pralki również mogą być przyjazne środowisku – na mniejsze zużycie prądu ma ogromny wpływ wodooszczędność.